Új galandféreg, Galandférgesség jelei lehetnek kutyáknál

A vízimentő legenda, akinek több ezren köszönhetik az életüket
Emésztőrendszer Bélférgesség A bélférgek parazitaként élösködnek emberben és állatban. A mi szélességi körünkön leggyakrabban fonálférgek, orsó- és galandférgek fordululnak elő.
Hogyan ismerheti fel a galandférgesség tüneteit kutyájánál?
Panaszok Fonálférgek Végbélviszketés, végbélgyulladás következteben székelési inger, lányoknál a külső nemi szervek gyulladása. Világos, kb. Orsóférgek Többnyire csak bizonytalan hasi panaszokai okoznak.
Galandférgek Megmagyarázhatatlan fogyás, bizonytalan hasi panaszok. A széles galandféreg ezenkivül súlyos vérszegénységet okozhat.
A kutya korbféreg trichinella történő fertőzések leginkább sárgaságban nyilvánulnak meg.
Okok Fonálférgek Új galandféreg fertőzés széklettartalmú porral és szennyezett élelmiszerrel történhet.
Megjelenésük, felépítésük[ szerkesztés ] Egyszerű szerveződésű szövetes állatok. A legkisebbek mikroszkopikusak, a legnagyobbak 40 n-nél hosszabbak is lehetnek. Amint erre nevük is utal, a szélesen oválistól a megnyúlt szalagszerűig változatos alakú testük rendszerint — de messze nem mindig — lapított. Kültakarójuk epidermisz elsődlegesen csillós, de az élősködő fajoké másodlagosan csillótlan, szinciciális szerkezetűúgynevezett neodermisszé egyszerűsödött Bevezetés.
A nőstények éjszaka kimásznak a végbélnyiláson és peték ezreit rakják le a végbélnyílás redői közé. Vakaródzás révén a körmök alá, s onnan ismét a szájba kerülhetnek.
A galandférgesség tünetei és kezelése
Orsóférgek A fertőzés széklettartalmú porral, vagy szerves, trágyázott salátával vagy zöldséggel lehetséges. Az orsóférgek a vékonybélben tartózkodnak.
Budapesten is valószínűleg ugyanez, vagy még rosszabb a helyzet, mivel rengeteg a kutya, és a kóbor, vagy kijáró macska. Hogyan fertőződhetünk mi, emberek kedvenceink bélférgeivel?
Galandférgek A fertőzést nem kellőképp hőkezelt, vagdalt, fasírozott, nem eléggé átsütött húsételek vagy hal fogyasztása okozhatja. A halakban galandférgek lárvák fordulhatnak elő Finnország.
A bélben ebből fejlődik ki a féreg, amely lapos szegmentekből tevődik össze és 10 m hosszúságot is elérhet. Kutya és róka galandférgével akkor fertőződhetünk, ha a talajközelben növő gyümölcsöt és mosatlan új galandféreg gombát fogasztunk.
A kutyagalandféreg előszeretettel vándorol a tüdőben és ott folyadékkal teli üregeket cystákat képez. A róka galandférge kiváltképpen a májban képez cystákat.
Megbetegedési kockázat.